• Gelsted Skole

Gelsted Børneunivers - Skolen

Billedet på sidehoved

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 48
fredag, 01-12-2017
- Juleklippedag med bedsteforældre 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
Uge 49
mandag, 04-12-2017
13:45-15:00 Musik Violin i lokale 2 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
15:00-22:00 Gymnastik i gymnastiksalen 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
15:30-17:30 Hobbyklubben Med Jul 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
17:00-19:30 Bestyrelsesmøde (Skolen) 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
18:30-22:00 Holmegårdens kreative design forening i lokale 1 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
18:45-21:00 Holmegaardens kreative design forening gl formning 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
tirsdag, 05-12-2017
15:00-21:00 Gymnastik i gymnastiksalen 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
17:00-18:30 Musik klaver i musiklokalet 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
onsdag, 06-12-2017
15:00-18:00 Gymnastik i gymnastiksalen 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
18:45-19:30 Musik Blokfløjte i lokale 2 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
torsdag, 07-12-2017
15:00-21:00 Gymnastik i gymnastiksalen 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
17:30-23:00 Gastronomi for mænd 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
19:00-22:00 Vestfyns Folkemusiklaug 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
fredag, 08-12-2017
09:30-10:30 Omfotografering 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C AFN, AH, AN, AR, BU, BØ, DP, EP, GS, HNS, JC, JEKJ, JM, KA, LJP, LN, LW, MC, MH, MJ, MR, OFB, ROM, SS, TBA, TH, SUND, TAND, TALE, KILU, RW, ..
Uge 50
mandag, 11-12-2017
07:45- Juletur Odense hele dagen 4C, 5C KA, MC, TH
08:00-14:00 Bustur 2. klasse 2A AR, ROM
13:45-15:00 Musik Violin i lokale 2 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
15:00-18:00 Gymnastik i gymnastiksalen 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
18:30-22:00 Holmegårdens kreative design forening i lokale 1 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
18:45-21:00 Holmegaardens kreative design forening gl formning 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
19:00-22:00 Frimærkets Venner 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
tirsdag, 12-12-2017
15:00-21:00 Gymnastik i gymnastiksalen 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
17:00-18:30 Musik klaver i musiklokalet 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
onsdag, 13-12-2017
08:00-08:20 Luciaoptog 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C MC
14:45-20:30 Musik guitar i musik 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
15:00-18:00 Gymnastik i gymnastiksalen 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
18:45-19:30 Musik Blokfløjte i lokale 2 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
torsdag, 14-12-2017
14:00-16:15 Julehygge med æbleskiver/gløgg i SFO 0A, 1C, 2A, 3A GS, HNS, MJ, LW
15:00-21:00 Gymnastik i gymnastiksalen 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
19:00-22:00 Vestfyns Folkemusiklaug 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
Uge 51
mandag, 18-12-2017
13:45-15:00 Musik Violin i lokale 2 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
15:00-21:00 Gymnastik 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
18:30-22:00 Holmegårdens kreative design forening i lokale 1 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
18:45-21:00 Holmegaardens kreative design forening gl formning 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
tirsdag, 19-12-2017
14:00-16:00 Juledisko i SFO 0A, 1C, 2A, 3A AH, EP, GS, HNS, MJ
15:00-21:00 Gymnastik i gymnastiksalen 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
17:00-18:30 Musik klaver i musiklokalet 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
onsdag, 20-12-2017
14:45-20:30 Musik guitar i musik 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
15:00-18:00 Gymnastik i gymnastiksalen 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
18:45-19:30 Musik Blokfløjte i lokale 2 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
torsdag, 21-12-2017
07:50-12:00 Juleafslutning 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
15:00-21:00 Gymnastik i gymnastiksalen 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C
19:00-22:00 Vestfyns Folkemusiklaug 0A, 1C, 2A, 3A, 4C, 5C, 6C